English Deutsch Facebook

Oslav Dne Země od Špilberkem se zúčastnilo přes 2000 lidí

Brněnské oslavy Dne Země pod Špilberkem probíhaly v sobotu 21. 4. 2012  od 10:00 do 17:00 hodiny. V parku Špilberk nad Husovou ulicí byly rozestavěny stanoviště jednotlivých ekologických organizací a firem. Děti zde plnily různé úkoly a hry, díky kterým se dozvěděly zajímavosti z oblasti šetření přírodních zdrojů a na ty, které úspěšně absolvovaly všechny aktivity, čekaly v cíli drobné ceny. Dospělí návštěvníci se u stanovišť mohli seznámit s činností a aktivitami zapojených organizací a získat spoustu tipů a námětů, jak šetřit životní prostředí v každodenním životě či jaké přírodní krásy v Brně a na Jižní Moravě navštívit. Pro účastníky byly také připraveny dílny a obchůdky s recyklovanými výrobky, ochutnávka Fair Trade produktů, ale i možnost občerstvení šetrného k přírodě (vegetariánská strava, nápoje ve vratných lahvích). Akce se opět velmi vydařila a i počasí nám, oproti předpovědím, přálo – ke společné oslavě Dne Země jsme přilákali přes dva tisíce brňanů a věříme, že se jich řada zapojí i do dalších akcí a aktivit pro přírodu během roku.Vedle aktivit na stanovištích probíhal také doprovodný kulturní program. Na pódiu se v průběhu dne představil soubor irských tanců Démáirt, divadlo Aldente si speciálně u příležitosti Dne Země připravilo interaktivní představení pro děti Honzík, Klárka a Pan Hliník a dospělé i děti si svým veselým vystoupením získali Komedianti na káře. Odpoledne vystoupila mládežnická hudební skupina Tensing Brno, která působí v rámci organizace YMCA a doprovodný program vyvrcholil koncertem etno-funkové kapely Nebeztebe. 

Letošní ročník brněnského Dne Země pod Špilberkem připravil Rezekvítek pro obyvatele Brna díky finanční podpoře statutárního města Brna a Jihomoravského kraje. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Ivo Polák, který pronesl pár slov při slavnostním zahájení akce. Mediálním partnerem Dne Země bylo rádio Petrov.

 

Spolupořadatelé:          Asekol, Barvič a Novotný,  Děti Země, EkoCentrum Brno, Ekologický institut Veronica, FSC ČR, Greenpeace Brno, Hnutí Brontosaurus, Hnutí DUHA, Kompostárna Brno, Lesy města Brna a.s., Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání, Nadace Dreams and Reality, Nadace Partnerství, NaZemi  společnost pro fair trade, NESEHNUTÍ Brno, Pozemkový spolek Hády, SAKO Brno a.s., Skautské středisko Dvojka Brno, SVČ Lužánky, Tanzer consulting s.r.o., Ústav pro hospodářskou úpravu lesů - pobočka Brno, Veřejná zeleň města Brna, YMCA Brno.   

 

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout ZDE

  

**