English Deutsch Facebook

Desátou společnou výsadbu vánočních jedliček navštívily stovky lidí

   Již desáté společné výsadby vánočních jedliček se zúčastnilo přes 300 účastníků. Jedličky v květináči, které měli přes Vánoční svátky a zimu v opatrování, přinesli jednotlivci, rodiny i dětské kolektivy z celého Brna.

   „Vánoční stromky – stromy pro život“ je název již tradičního projektu, který pořádají brněnské nevládní organizace Rezekvítek, regionální sdružení ČSOP, ZO ČSOP Veronica, Lipka, YMCA, občanské sdružení Smrk a Nadace Partnerství ve spolupráci s Školním lesním podnikem Masarykův les Křtiny. Lidé, kteří chtějí přispět k ochraně přírody i během svátků vánočních si mohli zakoupit živý vánočního stromek (jedličku v květináči) a nyní jej na společné výsadbě mohli za asistence lesníků vysadit na vybrané místo v lese a tím podpořit návrat Jedle bělokoré do našich lesů.

   V rámci projektu se podařilo před Vánoci prodat do domácího ošetřování přes 720 živých jedliček, na společné výsadbě se jich v letošním roce vysadilo do lesa přibližně 150, což je opět více než v roce loňském. Další si jejich majitelé a hostitelé pravděpodobně vysadili na zahrádky a další jim blízká místa.

   Společná výsadba proběhla v sobotu 4. dubna nedaleko Soběšic na pozemku Školního lesního podniku. Na výsadbu vyšlo nádherné jarní počasí a počasí a tak ji řada účastníků spojila s výletem rozkvétající přírodou. Pro účastníky bylo připraveno drobné občerstvení, k dispozici byly také informace o dalších možnostech, jak chránit životní prostředí, letáky a publikace pořádajících organizací.

Více fotografií najdete ve fotogalerii akce v Kalendáři akcíFotogalerie:

 

**