English Deutsch Facebook

Proběhla exkurze na pštrosí farmu

V sobotu 15. 9. 2012 ráno jsme se s přihlášenými účastníky potkali ve vestibulu Hlavního nádraží v Brně. Již zde České dráhy prověřily naši bdělost a ostražitost výlukou dopravního spojení na naší trase v úseku Brno – Blansko. Oproti předpokládanému odjezdu vlaku měly totiž přistavené náhradní autobusy odjezd cca o 15 minut dřív, čímž nás připravily o drahocenný čas, určený k vyřízení organizačních formalit a nákupu jízdenky. Vše jsme ale zdárně zvládli a nastoupili jsme do připraveného náhradního autobusu směr Blansko, kde jsme následně přestoupili na vlak. Vystoupili jsme v zastávce Doubravice nad Svitavou a vydali se na pštrosí farmu, která se nachází na opačné straně Doubravice.

 

Areál, ve kterém se pštrosí farma nachází, leží na okraji Doubravice a tamní pštrosí populace se o své místo na slunci dělí s rozlehlými skleníky místního zahradnictví. U výběhu  chovných pštrosů afrických se nás ujal zaměstnanec farmy a zahájil zajímavý výklad o zdejších pštrosích obyvatelích. Dozvěděli jsme spoustu zajímavostí o chovu, zpracování masa i o využití dalších pštrosích produktů. Na farmě chovají tři nejznámější druhy pštrosů, pštrosy africké – dvouprsté, australské emu hnědé a jihoafrické nandu pampové.  Největšímu zájmu účastníků se těšil výběh asi měsíc starých mláďat pštrosů afrických. Náš průvodce nám také ukázal  a dal potěžkat plné pštrosí vejce. Ta bylo možné mj. zakoupit v místním prodejně pštrosích specialit.

 

Po skončení výkladu si mohli účastníci prohlédnout nabídku zahradnictví a potěšit se nákupem podzimních květin. Většina účastníků si také nenechala ujít příležitost a ochutnala grilované pštrosí debrecínky prodávané v místím občerstvení s výhledem na výběh několika domácích zvířat. Poté co se všichni vydatně občerstvili a udělali si radost drobným nákupem, jsme se vydali k vlakovému nádraží a zpátky do Brna.

 

Fotogalerii z exkurze si můžete prohlédnout ZDE 

**