English Deutsch Facebook

Mládež v akci v roce 2012

Projekt s názvem Mládež v akci v Jihomoravském kraji umožnil, aby pod Rezekvítkem vznikl Mladý okrašlovací klub (MLOK), jehož cílem bylo umožnit potkávání mladých lidí, kteří chtěli smysluplně strávit svůj volný čas. V loňském roce se dobrovolníci sešli na víkendových akcích hned pětkrát. Třikrát se potkali a pomohli na hradě Veveří a dvakrát na Jezírku.

   Na hradě Veveří pomáhali při likvidaci náletových rostlin ze svahu pod hradbami, z vykácených akátů vyrobili odpočívadlo pro turisty pod krásným mohutným dubem, započali obnovu úvozové cesty od hradu do obce Nový Dvůr a zmapovali zajímavosti Podkomorských lesů. Na všechnu práci nebyli sami, pomohli jim dobrovolníci ze Slovenska a Polska.

 

 údržba svahu pod hradbami úklid listí na hradě likvidace náletů z hradeb slovenské dobrovolnice v akci

 

   A aby pořád jenom nepracovali, měli i zábavný program. Kromě tradičních společenských her, povídání a zpívání absolvovali dobrovolníci i městskou hru po Brně, plavbu na dračí lodi a každý z účastníků si pomaloval plátěnou tašku, která mu na památku zůstala. 

 

plavba na dračí lodi malování slov malování tašek večer na hradě

 

   Na jednom z pracovišť Lipky - Jezírku pomohli při obnově plotu a předzahrádky, opravili teepee, lávky přes potůčky a vybudovali nový dřevník, molo na jezírko a dřevěno-lanovou dráhu pro děti.

 

 stavba dřevníku nově osázená předzahrádka budování pískoviště nový mostek

 

   Kromě práce věnovali dobrovolníci na Jezírku čas i zábavě. Nechyběly výlety do okolí, grilování, hraní na kytaru, deskové hry a hry na spolupráci. 

 

hra Activity grilování zpívání u ohně

 

Na další fotky se můžete kouknout ve fotogalerii.

 

   MLOK bude ve své činnosti na Jezírku pokračovat i v roce 2013. Z pracovní náplně účastníky čeká další kopání patek plotu, budování nových herních prvků u dřevěno-lanové dráhy, obnova dalších prvků a další co se namyslí. Z doprovodného programu již teď můžeme přislíbit společenské hry, grilování, psychohry a nebudou chybět ani přednášky na zajimavá témata.

   Pokud by jsi chtěl i ty v letošním roce přidat ruku k dílu, tak jsi velice vítán. Šikovných a milých lidí není nikdy dost:) Bližší informace získáš v kalendáři akcí nebo na mailu tereza.zizkova@rezekvitek.cz. 

**