English Deutsch Facebook

Rezekvítek se účastnil Dne Země na Špilberku

Pod koordinací Lipky se tu sešly nevládní organizace i příspěvkové organizace kraje a města, aby připravily vzdělávací i zábavná stanoviště pro děti i dospělé.

Páteční program byl věnován předem domluveným školám a jednotlivé třídy, po shlédnutí divadla o historii a vývoji naší krajiny, putovaly s přiděleným průvodcem od stanoviště ke stanovišti a plnili připravené úkoly. Stanoviště Rezekvítku - voda v krajině - nabízelo názornou ukázku srovnání rychlosti, s jakou voda proteče přirozeným meandrujícím korytem řeky a korytem narovnaným činností člověka.  Druhou aktivitou bylo praktické vyzkoušení, jakým způsobem ptáci žijící kolem vod sbírají či loví potravu. Tato aktivita byla inspirována jedním námětem z nové publikace Rezekvítku - Vodního čarování (autorka Blanka Ponížilová). Druhou půlku vodního stanoviště realizovala Veronica a věnovala se například srovnání pitné vody z kohoutku a vody koupené v petlahvi.

Sobotní program pak byl určen široké veřejnosti, přibylo stánků a zapojených organizací, na nádvoří přijeli tradiční řemesla a kočovné divadlo.

Kdo tu nebyl, rozhodně přišel o krásný a příjemně strávený den.

 

Více fotografií najdete ve fotogalerii akce v Kalendáři akcíFotogalerie:

 

**