English Deutsch Facebook

Slunečné Dolní Kounice

Naší první zastávkou byla místí synagoga, dověděli jsme se něco málo o místním židovském městě. V synagoze, která již dnes neslouží původnímu účelu, jsme si mohli prohlédnout jednu z mnoha výstav (krásně malované kameny), které se zde pořádají. Po prohlídce jsme se vydali na zdejší starý židovský hřbitov, který se rozkládá na jednom z kopců tyčících se nad městem. Ze hřbitova je překrásný výhled na celé Kounice a nebýt typické podzimní mlhy, určitě bychom si ho užili. Ze hřbitova jsme se pomalou procházkou přesunuli k asi nejznámější památce Dolních Kounic a sice ke zřícenině kláštera Rosa Coeli. 

Následovala prohlídka s výkladem již zmiňovaného kláštera. Jedná se o opravdu velmi působivé místo a naše průvodkyně nás seznámila s podrobnou pohnutou historií místní klášterní komunity. Během 90 minutové prohlídky nás příjemně překvapilo počasí, když se ranní mlha rozpustila a na nás konečně vykouklo sluníčko. Po rozloučení s naší průvodkyní jsme se vydali za další zdejší zajímavostí. Z jednoho z okolních kopců do daleka září kaple sv. Antonína, ten prý kdysi zachránil město od neúrody. K této kapli vede od okraje města půvabná křížová cesta. U kaple, za poleního sluníčka, jsme udělali další občerstvovací pauzu a kochali se úchvatným výhledem.  Poté jsme se pomalu vrátili do Dolních Kounic a protože nám do odjezdu autobusu zbývala zhruba hodinka, prohlédli jsme si jeden z mnoha kounických kostelů a užili si kávičku v místí cukrárně na náměstí.

 



Fotogalerie:
návštěva židovského hřbitovanáhrobek s podzimním zátišímpodzim barví listí do nádherných odstínůnejstarší člen exkurzezačátek prohlídky kláštera Rosa Coelinení nad zelený koberec v klášteřečernobílá romantikavýstup ke kapličce sv. Antonínakaple sv. Antonína v poledním slunciani francouzské berle nejsou důvod nezúčastnit se exkurzenejstarší a nejmilejší dvojce exkurze - klobouk dolů, že to všechno s námi zvládlizávěr exkurze byl v cukrárně

 

**