English Deutsch Facebook

Roční projekt „Voda kolem nás“

Roční projekt „Voda kolem nás“ již běží!

V novém školním roce jsme odstartovali další dlouhodobý školní projekt „Voda kolem nás“. Do projektu je zapojeno 7 brněnských škol - celkem 16 tříd o asi 336 žácích ze 3. - 5. tříd. Zabývá se poznáváním vody a vodních ekosystémů. Bude trvat celý školní rok od září 2013 do června 2014. Žáci budou v průběhu projektu řešit pět vodních témata a pomáhat tak svému průvodci (Ondrovi Šmídovi alias Henrymu Šmejdilovi) psát na tato témata články. Články si budete moci přečíst na našem webu. Na závěr každá třída vymyslí a vykoná nějakou dobrou věc pro vodu kolem nás. S akcemi, které děti uskuteční, se budete moci seznámit na závěrečné výstavě.

 

Co už jsme zvládli

Proběhla schůzka s učiteli, kde se dozvěděli podrobnější informace o průběhu projektu. Domluvili jsme se na termíny výukových programů, které jsou součástí projektu a také jsme projednali možnosti zakončení projektu. Na školách už probíhají úvodní programy k projektu. Děti se seznamují s obsahem projektu a jsou motivovány na další činnosti, které s projektem souvisí.

 

V novém školním roce jsme odstartovali další dlouhodobý školní projekt „Voda kolem nás“. Je do něj zapojeno 7 brněnských škol - celkem 16 tříd o asi 336 žácích (ze 3. - 5. tříd). Zabývá se poznáváním vody a vodních ekosystémů. 

 

 opvk logolink

Školní projekt „Voda kolem nás“ je tvořen a realizován v rámci projektu OP VK "Environmentální vzdělávací programy Rezekvítku pro jihomoravské školy", č.: CZ.1.07/1.1.16/02.0133.

Další informace je o projektu zde.

 
Fotogalerie:

 

**