English Deutsch Facebook

S balóny nad hlavou a Brnem u nohou

Překrásné podzimní odpoledne zastihlo v úterý 14. října na Hádech skupinku lidí, jež se rozhodli zúčastnit další exkurze Rezekvítku. Díky podvečernímu slunku, nadmíru příjemné teplotě a podzimně se barvícím stromům se vycházka od počátku nesla v navýsost povznesené náladě.

 

Lektor Vilém Jurek, který se na Rezekvítku o Hády stará a zná je tedy tak dobře jako málokdo, popsal principy naší péče, ukázal mnohé vzácné druhy, pohovořil o geologii i historii, přičemž výklad prošpikoval řadou zajímavostí a doplnil bohatým obrazovým materiálem. Ani zvídavé dotazy zaujatých účastnic ho nevyvedly z míry a všechny kvalifikovaně zodpověděl.

Přes přírodní památku Kavky a samotné etáže lomu se účastníci dostali až k vyhlídce nad Růženiným lomem, kde se rozproudila diskuse o potenciálu území pod a kolem Hádů, kterému průběžně hrozí různé megalomanské developerské záměry od další dálnice přes supermarket až po akvapark.

Když se slunko přiblížilo k obzoru, vydali jsme se do nedalekého lamacentra kochajíc se pohledem na Brno, nad nímž se vznášelo hned pět balónů, některé z nich i velmi blízko nás. Lamacentrem nás pak provedla a o zajímavosti ohledně zvířat se podělila ošetřovatelka Eliška Pigulová. Účastnice byly očividně blízkým setkáním s lamami nadšené a domů se pak za rudého západu slunce rozcházeli všichni spokojeni. Škoda jen, že účastníků tentokrát nedorazilo více.Fotogalerie:

 

**