English Deutsch Facebook

Semináře pro učitelky a učitele MŠ

Ve spolupráci s Lipkou pořádáme cyklus seminářů zaměřených na využívání a vlastní výrobu pomůcek pro zpestření ekologické výchovy našich nejmenších.

 

Tři semináře jsou zaměřené na práci v terénu, dva na originální pomůcky z programů a výukových sad Rezekvítku, jeden na tvoření z „odpadů“ a jeden na získávání a zpracování obrázků pro vlastní pomůcky.


V říjnu proběhl první seminář – Terénní praktikum na téma LES. Petra Kulková přímo v terénu – v kouhoutovickém lese účastnicím předvedla kromě různých naučně-zábavných aktivit také jaké pomůcky se dají použít pro badatelské činnosti v lese, načež si je všechny vyzkoušely a některé i odnesly domů.


V listopadu se konal seminář Vesele si tvoříme a přírodu šetříme. Pod vedením Mildy Vojtíškové vznikaly nápadité vánoční a masopustní dekorace z větviček, kůry, kukuřičných křupek, sáčků od chipsů, čajových sáčků a dalších věcí, které by jinak skončily v koši. Věděli jste například, že existují roličky od toaletního papíru, které se velmi snadno rozpouštějí ve vodě a z takto vzniklé kaše že se dají vyrobit vánoční ozdoby?

 

 

Pozvánky na semináře, které chystáme naleznete v kalendáři akcí.

 

Akce je součástí projektu Vzdělávání pedagogů MŠ zaměřené na praktickou regionální polytechnickou výchovu č. cz.1.07/1.3.00/48.0137, který realizuje Lipka a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

opvk logolinkFotogalerie:
Seminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: terénní praktikum na téma LESSeminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.Seminář pro MŠ: Vesele si tvoříme a přírodu šetříme.

 

**