English Deutsch Facebook

Školní projekt Zdraví - fotogalerie z realizací

Pro deset tříd vytváříme půlroční školní projekt s tématem zdraví a zdravý životní styl.
Projekt je rozdělen na tři části, z nichž každá se věnuje jinému pohledu na zdraví: stravě, životnímu prostředí a pohybu.

 

Vše bylo odstartováno letos v lednu výukovým programem, ve kterém si žáci zahráli na farmáře a přitom se seznámili s hlavními živinami v naší potravě. Žákům byl představen Tomáš Senorád, průvodní postava celého projektu. Tomáš pochází z venkova, kde mají jeho rodiče statek. Nyní studuje v Brně a domácí stravu vyměnil za rychlé občerstvení s oblíbenými smaženými pochoutkami. To se odrazilo nejen na jeho postavě, ale i na celkovém zdravotním stavu. Žáci v průběhu projektu posílají Tomášovi rady, jak životní styl zlepšit.


První období projektu o zdravé stravě, kdy třídy plnily úkoly pod vedením svých učitelů, máme za sebou. Žáky a učitele jsme v něm například nechali nakličovat a konzumovat semínka vojtěšky, vytvořit ideální jídelníček či zjistit, jaké živiny obsahují balené potraviny, které najdou u sebe doma. Nyní nás čeká druhé období – o životním prostředí.


Rezekvítek je jedním z partnerů Lipky v rozsáhlém projektu Zdravě a bezpečně v Jihomoravském kraji.
Do školního projektu je zapojeno 230 dětí z 4. a 5. tříd a 10 pedagogů.

 

 

 

Financováno z projektu ZDRAVĚ A BEZPEČNĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI CZ.1.07./1.1.00/53.0004 financovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.Fotogalerie:
Přípitek na zdar projektu banánovo-jablečným džusemDělení do skupin na výukovém programuPracovní skupina na výukovém programuŽivé sochy představující činnost na farměPokus se škrobemKolik váží pět porcí ovoce a zeleniny?Pokus se škrobem ve skupináchCo jsou to sacharidy a cukry?Společné foto z výukového programu v LipůvceI v papíru je škrobSpolečné foto z výukového programu na ZŠ MěšťanskáSpolečné foto z výukového programu na ZŠ NovoměstskáHra na bílkoviny a tukySpolečné foto z výukového programu na ZŠ GajdošovaVyplňování pracovních listůVymýšlení ideálního jídelníčkuTvorba potravinové pyramidyRady pro správné stravováníHotová potravinová pyramidaObrázkový jídelníčekUkázka pracovního listuVitamíny vypěstované na misceNaklíčená semínka nám chutnají

 

**