English Deutsch Facebook

Po stopách konikleců

V rámci projektu „Místo, kde žijeme”, vznikla trojdílná aktivita „Po stopách konikleců”, která se věnuje vzácnému konikleci velkokvětému (Pulsatilla grandis) a místům jeho výskytu v Brně.

Aktivity jsou připravovány pro seniory, účastní se jich především klienti z brněnských domovů pro seniory. Kromě domovů z Vychodilovy, Koniklecové, Podpěrovy a Francouzské se do aktivity zapojila také Knihovna Jiřího Mahena se svým seniorským klubem. 

 

Díky exkurzi se účastníci nejvíce seznámí s přírodní rezervací Kamenný vrch. Povídání o krásách přírody přímo na čerstvém vzduchu se setkalo s velkým ohlasem. Odborný výklad je navíc proložen např. pozorováním odchycených živočichů v krabičkových lupách. Dopravu zajišťujeme ve spolupráci s DPMB nízko-podlažním autobusem a díky DS Koniklecová máme pro odpočinek k dispozici židličky.

Kamennému vrchu se věnuje i první z přednášek. Při druhé přednášce pak virtuálně navštívíme další brněnská chráněná území, na kterých se koniklec velkokvětý také vyskytuje, např. Hády, Stránskou skálu, Bílou horu, Medlánecký kopec a další.
Finančně podpořeno MČ Brno – Nový Lískovec.

 

 

Financováno z projektu FNNO Místo, kde žijeme, č. 77-FN-094

 

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz   a   www.eeagrants.org

 Fotogalerie:

 

**