English Deutsch Facebook

Zpátky pod stromy

Nejen pod vodu, ale i pod stromy se dá schovat před úmorným vedrem, jež sužovalo Brno také v úterý 21. 7., kdy se konala exkurze Rezekvítku do přírodní památky Pekárna.

 

Možnost skrýt se do stínu tohoto druhově bohatého lesa ocenily zvláště starší ročníky, kterým už ráchání v bazénu tolik neříká. Snad i proto byla účastníků přehršel.

Důvodem byl patrně též osvědčený botanik Pavel Veselý, který i tentokrát okořenil výklad množstvím zajímavostí a historických souvislostí. S obdivuhodnou jistotou nás provedl bludištěm steziček křižujících les a přitom hbitě odpovídal na zvídavé dotazy, kterými ani tentokrát naši věrní účastníci nešetřili.

Dozvěděli jsme se nejen jak se co jmenuje a kde to roste, ale i proč, jak tomu bylo dříve, lze-li si to přesadit na zahrádku či jak to chutná. Na závěr jsme se pokochali konstruktérskou lahůdkou – dvoupatrovým dálničním mostem na okraji Bystrce, který překlenuje nejen cestu, ale i potok pod ní.

 

Další exkurze bude 15. 8. na Stránskou skálu a 29. 9. do Městské divočiny. Srdečně zveme!

 

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz   a   www.eeagrants.org

 

 

 

 Fotogalerie:
Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.Exkurze: Pekárna 21. 7.

 

**