English Deutsch Facebook

Na biokoridoru je konečně hotovo!

Během listopadu jsme dokončili projekt „Společně pro medlánecký biokoridor" zaměřený na obnovu části medláneckého biokoridoru na jeho severním konci. Kolem celé plochy jsme vybudovali oplocenku v délce 150 m a doplnili jsme dřeviny. Při realizaci nám pomohli dobrovolníci na dvou brigádách.

 

První akci jsme uspořádali s pomocníky z řad Rezekvítku a Kooperativy. Přišlo pět dam, které byly velmi šikovné jak s kladivem tak i pletivem. Druhý dobrovolnický den jsme uspořádali pro společnost KBC Group. Společně jsme sázeli olše a jilmy na místě, kde stromky chyběly.

Ovšem celý projekt nestál na oplocence a výsadbách. Přes rok jsme pečovali o biokoridor. V červnu jsme museli provést „ožin“, což není nic jiného než posečení. Poté jsme plochu zamulčovali senem z Medláneckých kopců a Medlánecké skalky. Mulč měl samá pozitiva. Pod vrstvou trávy se držela vlhkost a ochránila výsadby před ubíjejícími letními vedry. Jako dokonalé se projevilo také to, že metr a půl vysoká záplava plevele se proměnila v celkem hezký trávník. Stačilo opravdu jen přenést seno, které obsahovalo dostatečnou zásobu semen trav a bylin.

Doufáme, že se od teď bude medláneckému biokoridoru jen dařit a nepotká ho nic nepříjemného jako v průběhu dosavadních pěti let. Před rokem se v našich hlavách rodila myšlenka, jak pomoci koridoru. Před rokem bychom tomu nevěřili. Po roce si můžeme říct: na biokoridoru je konečně hotovo!

 

 

Projekt "Společně pro medlánecký biokoridor" je podpořen z veřejné sbírky obchodů Nadace Veronica.

 

     Nadace Veronica        Nadace Veronica obchod

 

 Fotogalerie:

 

**