English Deutsch Facebook

Slavnostní výsadba jedle bělokoré už 9. dubna

Srdečně zveme druhou dubnovou sobotu do lesa u lesních školek Svinošice nedaleko Vranova. Je to čas, kdy se tradičně potkávají majitelé a majitelky vánočních jedliček v květináči a společně je sází do lesa. Akce navazuje na předvánoční prodej ekologických vánočních jedliček, které každoročně nabízí brněnské neziskovky.

 

Za poslední tři roky se tímto způsobem vysadilo téměř 500 jedliček. Společnými silami tak obyvatelé Brna obohacují okolní přírodu o vzácnou jedli bělokorou, která do našich lesů přirozeně patří, ale dnes ji tam zahlédneme spíš vzácně.

Letos se prodalo rekordních devět set jedliček. Některé jedličky si majitelé nechávají do dalšího roku, jiné zasadí třeba na své zahradě a ty zbývající čeká společná výsadba (fotografie z roku 2015 zde).

 

Pokud máte chuť se připojit k sázení, ale jedličku nemáte, i tak přijďte, jedličky budou na místě k dispozici.

Jedličky se budou sázet ve spolupráci se zkušenými pracovníky z Rezekvítku, z. s., Ekologického institutu Veronica a Lesů města Brna. K dispozici bude všechno potřebné nářadí.

 

Pro děti budou připravené rozmanité aktivity jak jinak než s lesní tématikou.

 

 

Sraz: 9. dubna 2016 v 10:00


Místo výsadby: lesní školky Svinošice (nedaleko Vranova), kam vás dovede červená turistická značka z Vranova (bus č. 41) směr rozcestí U Jelínka (přibližně 2 km pohodovým terénem).
Pokud byste jeli autem, tak příjezd je možný po asfaltové lesní cestě z obce Lelekovice, Vranov a ze státní silnice na Svitavy se značenou odbočkou na lesní školky.

 

Akce byla podpořena statutárním městem Brnem.

Fotogalerie:

 

**