English Deutsch Facebook

Velký den pro dobrovolnictví

V pátek 13. května bylo na Kamenné vrchu opravdu živo. Rezekvítek pořádal v rámci Give and Gain day dobrovolnickou akci. Dobrovolnického dne se zapojilo 16 zaměstnanců ze společnosti FNZ (Czechia) s.r.o. a Novartis s.r.o.

 

Ačkoliv od rána vydatně pršelo, déšť nepřekazil takto významný dobrovolnický den. Původně jsme chtěli s dobrovolníky natírat lavičky a naučné tabule v rezervaci. To však z důvodu nevlídného počasí nešlo. Proto jsme vymysleli plán B, C, D a E. Pro dobrovolníky vznikla pestrá nabídka aktivit, kterých se chopili s vervou. Podstatná část účastníků si zvolila čistění plotu. Před samotným natíráním plotu je potřeba plot pročistit od náletů, vyčistit spodní lože plotového pole a provést obroušení plotu (až poté se může natírat – to je ta pomyslná třešnička na dortu). K broušení plotu nakonec nedošlo, protože tým shledal, že redukce křovin a pročistka spodní části plotu je priorita. Čtyři muži se pak ještě chopili hrábí, vytvořili vlastní tým a šli hrabat.

Dobrovolnický den splnil očekávání. Plán byl splněn na 150 % a přihlédneme-li na nepřízeň počasí, směle můžeme hodnotit stav jako 300%.

Rezekvítek děkuje všem účastníků.

 

 

Give&Gain Day je největší mezinárodní akce firemního dobrovolnictví, kterou zaštiťuje britská Business in the Community. V ČR je národním partnerem platforma Byznys pro společnost. Give & Gain Day je oslavou síly a potenciálu firemního dobrovolnictví. Tím, že se nebývalé množství lidí zúčastní dobrovolnických aktivit v jeden den, podporujeme talent, schopnosti a energii, které se nacházejí v byznysu (http://byznysprospolecnost.cz).Fotogalerie:

 

**