English Deutsch Facebook

Jeden příměšťák za námi a druhý před námi

Z hradu a podhradí

 

Když se král rozhodne, že řemeslníci nejsou pro království potřební, je to zlé. Naštěstí ho děti zvládly přesvědčit a přinést mu řadu důkazů.

Děti si vyzkoušely nejedno řemeslo a zjistily, že některá jsou hodně náročná.

 

 

 Akce se uskutečnila za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a statutárního města Brna.Fotogalerie:
Návštěva pastýře a jeho zvířat.Pan mlynář nám ukázal, jak to vypadá ve mlýně a hlavně co se z čeho vyrábí.Selce jsme pomohli podojit kravičku.Dojení vyžaduje soustředění a šikovnost.S rádcem jsme každý den probírali, jaká řemesla jsou potřebná.Dobrý den přadlenoVyzkoušeli jsme si vyprat, vyčesat a upříst vlnu. Předleně se zakutáleno klubíčko a zamotalo se do něho několik věcí, které děti poznávaly po hmatu.Práce tkalců je opravdu náročná a ne vždy to vypadá jako látka.S barvířkou jsme získávali různé odstíny barev na barvení.Z kusu hlíny vyrobit třeba misku, či sošku. Hrnčířka nám řekla, jak na to.Bzz, bzzz, jakpak žijí včeličky.Návštěva u včelaře.Mňam, slaďounkej medík.Tady bydlí včeličkyJééé, jooo! Zrovna jsme byli svědky vylíhnutí včely.Přesvědčování krále, že řemeslníci jsou potřební.Pamětní glejt

 

**