English Deutsch Facebook

Dny dobrovolnictví

Přijďte na Dny dobrovolnictví ve čtvrtek 15. a v pátek 16. října a zapojte se do dobrovolnických činností, které nabízí jednotlivé organizace. Pomáhat můžete našim klukům v terénu na Medláneckých kopcích, prodávat v nadačním obchůdku, nebo prosvětlit podzimní dny opuštěným seniorům. Hlavním pořadatelem je Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje.

Vybrat z nabídky činností si můžete zde. 

 

Naše dobrovolnická činnost pro max. 19 osob: 

Exkurze a praktická pomoc na chráněném území v Brně (9:00-13:00) - Místem konání bude ve čtvrtek PP Medlánecké kopce. Sraz bude pod kopci, u elektro-rozvodny na konci ulice Purkyňova v 9:00. 9:00 až 10:00 bude krátká exkurze po území, poté aktivita. Budou se likvidovat výmladky dřeviny, které vrůstají do cenných stepních trávníků. Přihlásit se.

 

Exkurze a praktická pomoc na Kamenném vrchu (9:00-13:00) - V pátek navštívíme přírodní rezervaci Kamenný vrch. Sraz bude přímo v rezervaci u naučné tabule č. 1  v 9:00. Mezi 9:00 až 10:00 bude krátká exkurze po území, poté bude následovat samotná pomoc na území – budou se shrabávat posečené plochy, stahovat, nakládat a odvážet na kompost. Přihlásit se.

 

  

**