English Deutsch Facebook

S vánoční jedličkou můžete počítat i letos

Zdá se, že mnoho věcí na letošní Vánoce proběhne jinak, než jsme zvyklí. Jsme však rádi, že prodej vánočních jedliček v květináči se podařilo zrealizovat i letos. Projekt živých vánočních stromků má v Brně už více jak dvacetiletou tradici. Vede jej organizace Rezekvítek a jedličky pochází od Lesů města Brna, a.s. Kromě dobročinných obchodů Nadace Veronica koupíte stromky od 23.11. i na řadě dalších míst v Brně. Všechna prodejní místa budou fungovat jako výdejní okénka, v případě prodloužení vládních opatření.  

 

V našem E-Obchůdku si můžete jedličku objednat s osobním odběrem na Štolcově 14. Vydáváme je v pracovních dnech od 9 do 17 hodin a platí se hotově.

 

Jedličky jsou vysoké kolem 40 cm, stojí 125 Kčpochází z místního přírodě blízkého hospodaření. Majitelé jedliček dostanou ke každému stromku návod, jak o něj během zimy a Vánoc pečovat.

 

17. dubna 2021 bude možnost zasadit zakoupený stromek na společné výsadbě. Výsadba proběhne za asistence lesníků v lesní školce pod Babím lomem. Smyslem projektu je totiž vracet zpět do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou. V posledních letech jsme společnými silami vysadili stovky stromků a každým rokem se zájem o společnou výsadbu zvyšuje. Druhým cílem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky. Každé Vánoce se u nás prodá přes milion řezaných stromků. Ty se po Vánocích stávají odpadem, který se obtížně likviduje. 

 


Prodejní místa:


· Rezekvítek: Štolcova 14, Brno-Černovice
· Nadace Veronica: Palackého třída 25, Pekařská 38

· Lesy města Brna, a.s.: Komínská 32, Ředitelství LMB, a.s.: Křížkovského 247/9, Lesní školky pod Babím lomem

· Lipka: Lipová: Lipová 20, Rozmarýnek: Rozmarýnová 6, Jezírko: Soběšice 97
· Informační centrum YMCA Brno: Kounicova 3
· EkoCentrum Brno: Písečník 94, Brno-Lesná

· ÚMČ Brno – Žebětín: Křivánkovo nám. 35

 

 

 

 

Projekt je finančně podpořen statutárním městem Brnem. 



 

**