English Deutsch Facebook

Jak si zamilovat přírodu (ÚNOR)

Chtěli jsme vám předat nějaké osvědčené a populární tipy, jak oslavit Valentýna... Ale nakonec to uděláme po svém. Každý měsíc zde naleznete tip na hru, kterou můžete v přírodě vyzkoušet ať už se svým milým/milou nebo s dětmi. A tohle je první aktivita:
 
Stopování ve sněhu (nebo blátě)
Vydejte se na výpravu po stopách a zpestřete si zimní procházku. Můžete stopovat srnu, králíka nebo i člověka. Pokud stopovanou nachystáte jako hru na delší trasu, vyrazte alespoň půl hodiny před ostatními a procházejte skrze mlází a husté lesy, veďte stopaře přes zamrzlé potoky, na chvíli (10-50 metrů) se jim ztraťte v místě, kde není sníh, bláto, nebo třeba ve vyjeté koleji od traktoru. Honička po stopách může začít. 
 
TIP1: Ptačí stopu vytvoříte také vhodně rozvětveným klacíkem.
TIP2: Nemáte-li vhodné podmínky pro otisk stop (není sníh ani bláto), můžete použít jiné pobytové znamení, například trus. Na akcích pro děti jsme ho nahrazovali rýží, čočkou apod. :)
 
Další podobné aktivity naleznete v aplikaci Zamiluj si přírodu. Do mobilu ji stáhnete zde. Také jsme pro vás připravili batoh plný námětů a pomůcek na prožitkové aktivity v přírodě Senzohrátky.
 
 


 

**