English Deutsch Facebook

Rezekvítek má 30 let!

Za tu dobu se událo mnoho změn u nás i ve společnosti. Vznikli jsme jako parta nadšenců, kteří chtěli pomáhat přírodě. Bez toho, aby se u toho fotili na instagram :). Děkujeme především zakladatelům Haně Korvasové a Aleši Máchalovi, kteří jsou nablízku Rezekvítku dodnes. Další velké díky patří ředitelům, kteří se chopili vedení v dalších letech. Jmenovitě: Romaně KorbářovéSvětle Froncové, Petru Laštůvkovi a současné ředitelce Tereze Žižkové. Pro žádného z nich to nebyla procházka růžovou zahradou, pracovat na Rezekvítku totiž není práce, ale životní styl. V neposlední řadě děkujeme všem dobrovolníkům, zaměstnancům, brigádníkům, členům, příznivcům a spolupracovníkům, bez kterých by to nešlo. 

 

Rádi bychom narozeniny s vámi oslavili osobně, bohužel to teď nejde. Pokud byste nám přesto chtěli dát dárek a současně nám pomoci v této náročné době, vyberte si něco z naší AUKCE. Vložili jsme do ní předměty z naší minulosti, práce i našich talentů. Aukce končí 31. března v 18 hod. Vydražené předměty budou k předání v Brně, za příplatek poštovného vám je i zašleme. Děkujeme za vaši podporu!

 

 

 

Příběh loga
Rádi bychom vám představili, jak se během 30 let vyvíjelo logo Rezekvítku. Autorkami prvního loga byly Naďa Horáčková a Hana Havlíčková, druhé logo vytvořil přírodovědec a výtvarník Jan Dungel. Třetí, čerstvé logo navrhl brněnský grafik Jakub Schenker. Ačkoliv některé mrzelo opuštění původních log, věříme, že si na nové logo zvyknete a zalíbí se vám tak, jako nám. 
Dokončujeme nový web. Nové logo se tedy již brzy objeví tam i s novým grafickým stylem.

 


Příběh místa 

Do roku 2001 sídlil Rezekvítek v Brně na Lipce (Lipové), poté si pronajal prostory ve školce na Vinařské a započaly rekonstrukce na Kamenné. V roce 2002 se Rezekvítek přestěhoval do částečně zrekonstruované budovy ve vnitrobloku na Kamenné. Od roku 2015 sídlíme v Černovicích na ulici Štolcova. 

 

  

**