English Deutsch Facebook
Jestli se vám naše aktivity líbí, budeme rádi za dobrovolný příspěvek, který bude využit pro další tvorbu. Číslo účtu máme:

76537621/0100, budete-li chtít potvrzení o daru, napište na e-mail: tereza.zizkova@rezekvitek.cz. Děkujeme! 

Vodní čarování

Tento díl čarování od Blanky Ponížilové obsahuje spoustu hádanek, her, omalovánek, vystřihovánek a informací k tématu voda. Sborník námětů lze využít v ekologické výchově ve školách a v mimoškolní výchově. 

Sedlákovo čarování

Další publikace ze série oblíbených čarování od Blanky Ponížilové. Obsahuje spoustu hádanek, her, omalovánek, vystřihovánek a informací k tématu život na statku. Sborník námětů lze využít v ekologické výchově ve školách a v mimoškolní výchově. 

Hravé říkanky pro šikovné všeználky

Publikace Hravé říkanky pro šikovné všeználky 2 nese podtitul Spousta nápadů na tvoření z odpadů. Je určena především pro pedagogy prvního stupně základních škol. Obsahuje řadu námětů pro tvoření z přírodnin a odpadů. Každý návod je uveden říkankou nebo veršovanou hádankou.

Školní projekt Voda kolem nás

Pracovní listy ke školnímu projektu pro 3.-5. třídy

Hádecké lesy - průvodce naučnou trasou

V roce 2009 jsme vytvořili naučnou trasu NPR Hádecká planinka, zde si můžete stáhnout průvodce k jednotlivým zastavením.

Chráněná území města Brna

Publikace slouží jako průvodce po jednotlivých chráněných územích se zajímavými informacemi o typu lokality, její historii a výskytu vzácných rostlin a živočichů. 

Metodika implementace Průřezového tématu Environmentální výchova I

Najdete zde rozpracováno 9 témat z Průřezového tématu Environmentální výchova pro přípravu i realizaci ŠVP. Pro učitele je ke každému tématu připraven teoretický přehled a pro žáky kopírovatelný pracovní list.

Geologické vycházky okolím Brna

Publikace je koncipována jako exkurzní průvodce se zaměřením na neživou přírodu. V rámci šesti vycházek do okolí Brna se seznámíte s geologií, ale i dalšími přírodními a kulturními zajímavosti jednotlivých tras. 

**