English Deutsch Facebook


INTERIÉROVÉ VÝUKOVÉ PROGRAMY MŠ A 1. TŘÍDA ZŠ

• Programy jsou realizovány přímo ve školách v Brně a blízkém okolí.

• Programy trvají 2 vyučovací hodiny.

• Realizovány jsou celoročně.

• Cena programu je 65 Kč/žák, mimobrněnské školy platí i náklady na cestu lektora dle individuální kalkulace.

• Minimální počet žáků je 15. Menší skupina za program zaplatí sumu jako patnáctičlenná skupina.

Život pod vodou

Ferda Mravenec nás zavede do světa pod vodou a seznámí nás se zajímavými vodními tvory - chrostíky. Společně si vytvoříme i jejich domeček. Zjistíme, jaké další živočichy můžeme ve vodě potkat. Sami se proměníme na 4 zvířátka a ukážeme si, jak se vyvíjejí od vajíčka k dospělci a čím se živí.

Malá lesní výprava

Pomohou děti nešťastným lesním zvířátům? Nejdříve se společně vydáme po jejich stopách, potom poznáme, jak a kde v lese žijí a co k životi potřebují.Nakonec pro ně postavíme nový les.

Putování s žabkou Kuňkou

Každé jaro čeká žabku Kuňku velké dobrodružství. Vydává se ze svého úkrytu v lese do malého rybníčku, aby zde nakladla vajíčka. Cestou potkává své žabí kamarády, se kterými nás seznámí. V cestě k rybníčku jí ale stojí silnice, plná nebezpečných aut. Je vůbec možné překonat sinici ve zdraví? Žabky, které svou pouť k vodě zvládnou, nám představí, jak z malého vajíčka vyroste dospělá žába.

Zimní štěbetání

Děti se v programu seznámí s 6 druhy běžných ptáků a jejich hlasy. Dozví se, čím se jednotliví ptáci živí a proč někteří ptáčci na zimu odlétají. Ujasníme si, které ptáky můžeme potkat u krmítka a čím je můžeme pohostit. Setkáme se s Mrazíkem a zachráníme ptačí kamarády před umrznutím. Nebude chybět také výtvarná činnost, aby si děti lépe zapamatovaly, co patří do krmítka.

Barevné velikonoce

Co se děje týden před Velikonoci? Představíme si, jaké zvyky a pověsti se váží k tomuto období a společně si na ně zahrajeme. Dozvíme se: Kdy je potřeba se pořádně usmívat. Proč přestanou znít zvony a objeví se kluci s řehtačkami. Jaký den v roce je ideální na hledání pokladů. Proč chlapci na velikonoční pondělí chodí vymrskat děvčata pomlázkou, a jak se u toho mají správně chovat.

Tajemná skříň doktora Stravy

Doktor Strava vezme děti do své laboratoře, kde jim ukáže svou tajuplnou skříň plnou potravin. Potraviny ve skříni jsou rozděleny do čtyř základních skupin a děti se tak dozví, jaké látky jsou v potravě důležité, proč je potřebujeme a v jakých potravinách tyto látky najdeme. Ujasníme si, co je potřeba jíst často a pravidelně a co jenom výjimečně.

Třídíme s krysou Belisou

Programem děti provází  plyšová krysa Belisa.  Seznámí je se základními druhy materiálů a naučí je tak rozeznávat nejběžnější skupiny odpadků. Společně si osvojíme zásady třídění odpadů a prostřednictvím her si to také vyzkoušíme. Také si ukážeme, co je možné vyrobit z odpadků, které jsme vytřídili.

 

**